Před nákupem nové klimatizace

Existuje několik hlavních věcí, které majitelé domů budou chtít vzít v úvahu při rozhodování, kterou klimatizační jednotku by měli nainstalovat ve svém domě. Hlavními faktory pro většinu majitelů domů budou celkové náklady na instalaci, životnost jednotky klimatizace, nabízené záruky, energetická účinnost a velikost jednotky, kterou potřebujete pro celkovou velikost vašeho domu.

Co je třeba zvážit:

Kvalita jednotky klimatizace

Každá centrální klimatizace má jinou hodnotu v závislosti na tom, kolik chcete zaplatit. Většina značek nabízí větší škálu od nejlepších klimatizací až po levnější varianty. Každá značka má jinou výhodu a dozvíte se o nich níže. Určitě zvažujte spolehlivost, trvanlivost, průměrné náklady na instalaci a hodnocení SEER (nebo energetické účinnosti) u každé značky klimatizace.

Životnost centrálních klimatizačních jednotek

Případná oprava klimatizační jednotky může být velmi nákladná. To znamená, že budete chtít vybrat klimatizaci, která má hodnocení a recenze, které jsou dobré pro jejich délku života. Průměrná životnost centrálního klimatizačního systému je 12 až 15 let, je-li správně nainstalován a udržován. Nejlepší značky vydrží déle a budou mít méně problémů s opravami.

Záruka:

Nejlepší značky střední třídy mají v průměru záruku na náhradní díly až 10 a více let.