Klimatizace Toshiba

Toshiba je známá více svými počítači a elektronickým zařízením, možná ale budete překvapeni, kolik historie má společnost Toshiba v oblasti vytápění a chlazení. Jako tvůrce prvního obytného klimatizačního zařízení na světě v roce 1961 má společnost Toshiba dlouhou historii vývoje chladicího zařízení. Společnost se specializuje na klimatizační zařízení a komponenty systému a je známá vývojem vysoce kvalitních produktů, které vynikají ve vysoce konkurenčním odvětví.

Jednotky Toshiba HVAC

Společnost Toshiba se specializuje na nastavitelné pohony pro ventilátory a čerpadla v řešeních vytápění a chlazení. Pohony jsou navrženy tak, aby fungovaly efektivně a pomáhaly jednotkám HVAC dodávat přesné množství vytápění nebo chlazení potřebné díky použité nastavitelné technologii.

Tichý provoz

Každá z jednotek centrálního střídavého systému je dodávána s tlumením vibrací, které jim pomáhá pracovat tišeji.

Kompaktní velikost

Jednotky Toshiba HVAC jsou zabudovány do kompaktních skříní, díky čemuž mají zařízení, ve kterých se používají, menší rozměry. To znamená, že pece, klimatizace a další jednotky, které spoléhají na pohony Toshiba, se vejdou do těsnějších prostor

Zařízení Toshiba HVAC

Zatímco společnost Toshiba nabízí několik různých komponentů HVAC, dodává ale hlavně celou řadu hotových klimatizačních produktů. S rezidenčními split systémy, lehkými komerčními klimatizacemi a vícezónovými systémy VRF.

Rezidenční splitové systémy Toshiba

Dělené střídavé systémy Toshiba jsou navrženy tak, aby nabízely vytápění a chlazení v jedné místnosti. Existují jednotky pro prostory o velikosti 15 až 60 metrů čtverečních. Některé ze splitových systémů poskytují pouze chlazení, zatímco jiné nabízejí vytápění i chlazení pomocí vysoce účinných tepelných čerpadel. Tyto jednotky bez potrubí nezaznamenávají tepelné ztráty prostřednictvím potrubí, což je ještě zefektivňuje, i když tyto jednotky musí být instalovány v každé místnosti domu, pokud jsou jediným dostupným zdrojem chlazení nebo topení.

Lehké komerční klimatizace

Pro lehké komerční použití nabízí společnost Toshiba celou řadu řešení pro klimatizaci. K dispozici jsou vzduchotechnické jednotky, jednotky typu kazetové jednotky, venkovní chladiče a chladiče pod stropem. Řešení společnosti Toshiba jsou vysoce efektivní a jsou navržena pro chlazení mezi 50 a 150 metrů čtverečních.

Vytápění a chlazení VRF

Systémy VRF nebo Variable Flow Flow jsou jednou z nejmodernějších technologií vytápění a chlazení v současnosti a společnost Toshiba nabízí tři různé varianty systému. Jednotky VRF přenášejí teplo kolem budovy pomocí potrubního chladiva. Systémy jsou schopné odvádět teplo ze vzduchu v jedné části domu a přesouvat jej do jiné části. To znamená, že odebrané teplo může být znovu použito pro zvýšení účinnosti.

I když se v systému nepředává teplo, existuje hlavní důvod pro využití technologie VRF, a to je flexibilita. Jednotka VRF je vysoce nastavitelná. Mohou zajistit pouze malé množství chlazení v některých místnostech a silné chlazení v jiných místnostech, to vše prostřednictvím stejných trubek a stejného systému. umožňující jednotkám pracovat nepřetržitě při optimální úrovni účinnosti. Energie pro chlazení se používá pouze tak, jak je potřeba, na rozdíl od jiných systémů, které po většinu času jednoduše provozují plný výbuch.

Společnost Toshiba nabízí systém VRF mini 9 jednotek a poté dva různé větší systémy pro malé až velké komerční aplikace. Jednotky stojí za zvážení, pokud máte v kanceláři velmi variabilní potřeby vytápění a chlazení a snaží se najít efektivnější způsob, jak tyto potřeby uspokojit.

Dálkové ovladače

Zařízení Toshiba lze pro snadnou správu připojit k řídicím systémům centrálních nebo síťových systémů. S připojenými řadiči budete mít jedno centrální místo pro úpravu více jednotek a případně můžete upravit nastavení chlazení bezdrátově. Vyspělé zařízení je navrženo pro snadnou instalaci a přichází s pokročilými funkcemi, které mohou integrovat až 64 různých vnitřních jednotek do jediného ovládacího panelu pro snadné použití.

Ať už potřebujete mini-split chladicí nebo topné jednotky pro použití doma, klimatizační jednotky střední řady pro malé firmy nebo velké VRF řešení pro velké obchodní budovy, společnost Toshiba nabízí technologii, která splňuje tuto potřebu.